« Tisk « MetalZone.info - Recenze CD "Zrození Draka" (24.06.07) - english version

MetalZone.info - Recenze CD "Zrození Draka" (24.06.07) - english versionpuvodní článek

Kapela Empire je poměrně mladé uskupení (co se týká data založení kapely, nikoli věku muzikantů) a toto je jejich první CD. Jinak muzikanti, kteří tvoří Empire, jsou již zkušení harcovníci - Radek Kurc (radekkurc.wz.cz - zpěv), Dario Sapienza (www.dario.cz - kytary, klávesy, zpěv), Michal Žďánský (basa, zpěv) a Marcel Vacínek (bicí, zpěv). A na muzice Empire je to znát.

Zpočátku mi to připadá jako "obyčejný hard rock", ale již po pár minutách zjišťuji, že tak to vůbec není. Pravda je, že tady žádného brutálního masakru nedočkáte. Naopak, je to příjemná, propracovaná a odpočinková muzika.

A když říkám propracovaná, tak myslím propracovaná. Hudba se sice pevně drží zavedených a osvědčených rock'n'rollových postupů, ale od počátku zaujme přesnost všech nástrojů, později velmi kvalitní hlas Radka Kurce a ještě o chvíli později kytarová sóla.

A u vokálů a kytar se ještě chvíli zastavím. Radek Kurc ovládá svůj hlas vskutku excelentně a navíc ho velmi často vokálně doprovází i ostatní členové kapely a to je pak opravdu radost poslouchat. No a k těm kytarám - z kytar úplně čiší naprostá jistota a zkušenosti. Prostě nějaké chybičky tady nenajdete. Nejinak je tomu i se sóly. Těch tady najdete spousty, jsou příjemná, hraná s lehkostí, prostě vynikající. V dnešní době, kdy drtivá většina kapel na sóla prostě rezignovala (tvrdí, že sólo je anachronismus a podobné kecy), je to rozhodně moc příjemná změna!

CD je rozmanité, naleznete zde jak klasický hard rock (např. Ďáblův sen), tak i krásný ploužák (Stařec a moře) i něco trochu tvrdšího (Hra). Na druhou stranu je třeba zmínit, že tu také nenaleznete nic, co by vyloženě překvapilo nebo šokovalo...

Texty jsou řekněme typické pro tento styl muziky a jsou komplet v češtině. Obal i buklet jsou vcelku pěkné, standard, neurazí ani nepotěší.

Takže pokud si chcete trochu oddechnout a poslechnout si kvalitní a zralou muziku, sáhněte po Zrození draka od Empire...

Hodnocení - 8/10
Aleister

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012