« Tisk « Rock & Pop 6/281 - Empire : Zrodil se drak (červen 2007)

Rock & Pop 6/281 - Empire : Zrodil se drak (červen 2007)


EMPIRE je nové jméno na domácí hardrockové klubové scéně. Skupinu vytvořili zkušení muzikanti, posílení mužem, který sound čtyřčlenné party posunuje do jiných dimenzí, jiné atmosféry,velkého světa. Italský kytarista v českých barvách.

Na podzim jsem vypadl z kapely D.N.A. Měl jsem plné zuby klasického metalu, chtěl jsem zpátky do rock n rollu
, říká Radek Kurc, zpěvák , kytarista který už toho na své hudební cestě prošel mnoho,včetně nabírání zkušeností na slavných amerických rockových kolbištích ,kam se někdy vypravuje. Našel jsem italského kytaristu Daria Sapienzu ,který píše drtivou většinu hudby. Sešli jsme se ve studiu a on začal smažit všechny ty věci, které mam rád,tedy americké rock n rollové party přelomu osmdesátých a devadesátých let. Jel k nám kdysi na dovolenou a zůstal v Praze. Strašně se mu zalíbili české holky. Čím vyšší blondýna, tim lépe :-)

Na začátku roku 2006 byli EMPIRE na světě. Název vymyslel rovněž Sapienza. Spojuje nás tvrdý melodický a nekompromisní rock. Melodické vocály,tvrdý spodek a melodická kytara ,říká Kurc. Mé texty jsou o životě ,holkách motorkách skotské,bourbonku ,pivu a podobně. Je tam písnička SPI DÁL ,která je to chlapovi ,jenž svou ženskou zakopal hodně hluboko do země. KŘÍDLA ANDĚLŮ jsou o tom jak člověk poprvé s někým laškuje v posteli. Píseň ZROZENÍ DRAKA je prostě o tom jak se zrodil drak.Nic jiného v tom není. Text k písničce STAŘEC A MOŘE napsala Kateřina Volková.Je jasné že čerpala z Hemingwaye.

EMPIRE hrají jinak než ostatní české rock n rollové kapely. Ve srovnání s českým bigbítem používáme jinak předražené doby,je v tom jiný pocit. Je to tím že Dario je bohém a styl jeho hry tomu odpovídá. Je takový uvolněný.Jako autor hudby určuje jaký sound budeme mít ,vysvětluje baskytarista Miki Žďánský . 18.Května EMPIRE křtí v Praze. V létě 20.července se představí na Musicfestu v Přeštěnicích,ovšem hudebníci si hodlají léto užít především se svými rodinami.V plánu je společné turné s obnoveným KREYSONEM, k němuž směřuje i účast EMPIRU na setkání KREYSONU se svými fanoušky 1.a 2.září v Chlumci na Cidlinou.

Jaroslav Špulák

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012