« Tisk « Panda Zine - Recenze CD "Zrození Draka" (19.05.07)

Panda Zine - Recenze CD "Zrození Draka" (19.05.07)


puvodní článek

Poctivé hard ´n´ heavy album na pultech obchodu dlouho chybělo. Jasně, pár toho vyšlo, více či méně dobrého, chcete-li komerčního. Tohle CD splnuje vše, co si muže rockový fanoušek přát. Nejde o žádnej nářez, ale o skutečně dobrý bigbít, navíc v mezinárodním obsazení. členem Empire je italský kytarista Dario Sapienza, který již pár CD natočil.
(www.dario.cz)

A právě italská krev, tomuhle albu pomohla víc, než se muže zdát. Přidáme li k tomu vynikající hlas Radka, tvrdou basu a bubeníka s úderem jak hrom, nevidím duvod proč album nekoupit. Co se týče poctivého hard rocku, dovolím si tvrdit, že od vydání prvních alb skupiny Citron v 80-tých letech nic takhle dobrého u nás nevyšlo.

Někdo kdo CD slyšel, by mohl namítnout, že všechno už tady bylo a deska je jedno velký klišé, jasně, že se nejedná o kdoví jak velkou bombu, každopádně ale skupina neklesá na úroven zábavových skupin. Na CD najdete klasický postupy, ploužák, i rychlejší věci. Těch by mohlo být víc. Na druhou stranu i přes jistou klišovitost si stojím za svým, to jest, že album je dobře nahrané, je znát, že je hudba tvořená od srdce a muzikanty to baví. A lidi bude bavit taky. Sem o tom přesvědčen.

Ale co, serte na nějaké recenze, dejte si pivo a vstupte do říše Draka!

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012