« Tisk « RockMag - Recenze CD "Zrození Draka" (16.05.07)

RockMag - Recenze CD "Zrození Draka" (16.05.07)puvodní článek

Po krátké existenci - a to dvou let - Empire vydávají své první album Zrození Draka. Recenze v tomto článku.

Po krátké existenci - a to dvou let - Empire vydávají své první album Zrození Draka. Jejich hudba je označována jako classic hard rock. No, trochu toto označení obohatím. Při poslechu celého alba je patrné, že je nahrané v hodně vysoké kvalitě. Styly se na něm prolínají. První skladba je v rockovém duchu celá, dále pak máme Dábluv Sen, kde jsou přidány prvky speedu, třetí zpomalí do baladického rocku, Na křídlech Andělu jde ruku v ruce s blues rockem a na takovéto houpačce jste při celém albu.

Tím nechci nikoho odradit, že jde o nějakou přebíhavou nebo rozporuplnou hudbu, ba naopak. Na šnuře po zemích českých s Ládou Křížkem sklízeli dosti velké ovace.

Zpět k albu. Doprovodné zpěvy Dária a Mikeho jsou mírně potlačené, tak jakoby z povzdálí a tím dodávají pestrosti. Radek, jakožto zpěvák je excelentní a svuj tvrdý rockový zpěv dokáže vytahnout do slušných vejšek. A protože kluci nejsou žádní mladasové (tím nechci říci, že mladí neumějí hrát, totiž mladí jsou vždy nadějní) svou hudbu ovládají mistrně s plným nasazením bez jakékoliv chybičky. Ladnost a technika je snad dovede až na profi hudebníky. Přál bych jim to. Co více dodat, posloucháte-li rádi rock a v češtině, tohle by vám nemělo chybět.

Obal je plnobarevný s přiloženým bookletem textu skladeb. CD obsahuje 10 skladeb v trvání cca 42minut. A za 200 kč. No, nekup to.

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012