« Tisk « Festival-koncerty.info - Recenze CD "Lobotomie"

Festival-koncerty.info - Recenze CD "Lobotomie"


puvodní článek

Poctivý hard rock je zpět! Dnes už jen málo která kapela dokáže vytvořit to staré kouzlo poctivého hard rocku a Empire to zdárně dokázali.

Základy Empire, byly položeny roku 2005 z velice zkušených a výborných nejen českých hudebníků, ale i italského kytaristy. Celou desku odstartuje energická skladba Kuš, kterou otevře bubenické sólo Aleše Zimolky. Následuje klipovka Miss erotika, jež zazněla v rámci festivalu Erotika Sex 2009. Nechci ti lhát drží linku předešlých pecek a krásně upaluje k další skvělé skladbě K1400, která je věnována všem pravověrným motorkářům. K1400 je oproti předešlým kouskům mírně hutnější a víc kolíbavější. Pomalejší část alba odstartuje Odcházím, což je asi nejlepší pomalý song z celé desky. Následují dvě pomalejší Cizinec a Jízda, které mi přijdou spíše takové tuctové a nepříliš výrazné, ale pro příjemný poslech naprosto postačí. A konečně album rozproudí Všechno má čas, kde bych zejména vyzdvihl výborný text a zajímavé kytary. Ledová královna vše opět zmrazí a album opět rapidně upadá v pomalé tempo, ale jedná se o znovu výborný kousek, ve kterém je třeba ocenit skvělý textařský výkon. Na závěr celé desky rozproudí Lobotomie.

Na celé desce jsou opravdu vyvedené texty , což se poslední dobou moc nestává. Také je třeba ocenit velice precizní bicí Aleše Zimolky a příjemné a pestré riffy kytar. Album jako celek působí velice příjemně a uceleně.

Jan Fridrich

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012