« Tisk « Raport - Reportáž z koncertu Empire, Dymytry, Arakain 26.9.2009 - Rakovník

Raport - Reportáž z koncertu Empire, Dymytry, Arakain 26.9.2009 - Rakovník


Raport číslo 40/2009 (6. října 2009)

Odložená Arakain - Space Tour 2009 zavítala v sobotu večer do Rakovníka

Metalový vodopád "spláchl" kácéčko

RAKOVNÍK. Když se před mnoha léty novináři ptali zakladatele pražské trash metalové skupiny Arakain Aleše Brichty, co vlastně její název znamená, odpověděl, že je to Niakara pozpátku.

...

Vezměme však sobotní rockové show pěkně popořádku. Koncert nazvaný Arakain - Space Tour 2009 se měl v kácéčku odehrát už 24. dubna. Jenže krátce před ním zkolaboval frontman Honza Toužimský, a tour musela být načas přerušena. Neodnesl to jenom Rakovník, ale třeba i desítka slovenských měst. Leč náhradní termín se našel a téměř na den pět měsíců po odloženém koncertu Arakain do Rakovníka přijel. Jak už to v takových případech bývá zvykem, nebyl sám. Vybral si dva "předskokany". Jako první vlétli na pódium do děsivých masek navlečení Dymytry. .
...

"Typická předkapela, další musí být zákonitě lepší," řve na mě přes clonu decibelů Jirka. A nemýlil se.

Pražský Empire ústy svého frontmana Radka Kurce oznámil, že rakovnický koncert je poslední, který hraje jako support. Od příště zahajuje vlastní turné s názvem Hustler Tour 2009. V Rakovníku Empire zahrál většinu písní ze svého CD Lobotomie a dlužno dodat, že velmi dobře.
Kvartet pohybující se na pomezí hard rocku a trash metalu disponuje výborným kytaristou Dariem Sapienzou a šlapající rytmikou: Michal Žďánský (bas) a Aleš Zimolka (ds). Melodické, přitom však úderné písničky jako Jízda, Cizinec, Nechci ti lhát, Ledová královna a další, chytily publikum, které se záhy dostalo do varu. Svůj set zahrál Empire s nadhledem a připravil hlavní hvězdě večera půdu, jak se patří.

...

Tomáš Bednařík

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012