« Tisk « AlanRohan.net - Rozhovor (27.01.2007)

AlanRohan.net - Rozhovor (27.01.2007)puvodní článek
První otázka je přímo na tělo proč zrovna Hard Rock styl, který bych řekl že v Českých podmínkách je dosti ojedinělý. Samozřejmě máme pár kapel které Hard Rock hrají, ale dosti jich spíše vyluzuje klasický Big Beat, nebyl to oříšek zapadnout do tohoto žánru?
Hard rock ,nebo- li obligátně rock n roll amerického pojetí. Tohle neni opravdu žádnej big beat.To je regulerní nálož RnR. Žádný jednoduchý aranže a linky ,nejsme všichni češi což je dost slyšet na stylu hrani.
Pokud jde o žánr nehodláme nikam moc zapadat, protože když kapelu zařadíš do uniformy je to začátek konce.
Ale na druhou stranu nejsme novátoři. Děláme muziku hodně poctivě a na tomhle CD je to sakra slyšet.Do studia za námi jezdilo spousty muzikantů z jiných kapel a taky pomáhali. (Láďa Křížek,Miloš mimi Knopp(AB BAND)) a spousty jiných.Oni viděli jak to všechno vzniká a že to bylo dělaný klasickou cestou. Používáme i nové technologie, hlavně kytarista Dário je v tomhle hodně daleko.Já ovládam ty klasický mašinky, analogový pulty compressory, eq , microfony a různý potřebný i nepotřebný maličkosti.
Hrajete od roku 2005 stále v té samé sestavě nebo byly nějaké změny v trvání dvou let?
Jsem spolu s Dáriem od roku 2005 ale od listopadu ,všichni pohromadě jsme od 2006 někdy únor. To pro info aby bylo všechno ujasněno.
Abych nezapomněl samozřejmě představit kapelu tak kdo je kdo. Na co hraje každý člen kapely?
celá kapela EMPIRE se skládá:
Radek Kurc :lead vocal, acoustic guitar, výjmečně el. guitar.
Dário Sapienza:el .guitar ,acoustic guitar, keyboard, vocals
Miki Žďánský:bass , vocals.
Marcel Vacínek: Drums, vocals.
Vaši oblíbenci a neříkejte mi všichni MOTORHEAD zkuste i další kapely.
Ne Motorhead ne,ale neni to špatně,oblíbence máme každej trochu jinde ale v podstatě se sejdem.
Já mam rád Cinderellu,Poison,Motley Crue......
Dário může, Jorney, Steve Ray Vaughan, Blues Saraceno....
O Mikim vim že Journey a MR BIG to smí.
Marcel co vim ,má rád Dream Theater ale třeba i Olympic.
V poslední době jste měli poměrně dost vystoupeních a to i s Láďou Křížkem zkus trochu popsat atmosféru a jaký Láďa opravdu je.
No vystoupení nebylo tolik ale chystají se, na tour bychom měli vyrazit s nim, snad bude vše ok jako na tour po Moravě.
Láďa s Reddym byli prima a my se těšíme na comback Kresonu.
Jinak atmosféra na koncertech byla fakt dobrá.
Těžko budu o Lá´dovi něco psát, je to složitý protože dnes se spolu kamarádíme a navštěvujem se tak po mě nechtějte nějaký pikantnosti.
U Ládi jsem měl na mysli jakej je jeho přístup profesionála k hudbě. Jestli je pedant, nebo pohodář a podobně.
Co k Láďovi? To je tak, pokud pracuje na hudbě, to znamená na podiu nebo ve studiu je to 100% tvrdej profesionál, a nic nesleví, jinak jako člověk je v pohodě. Kdo s nim chce dělat musí být připravenej ,ale to je v každý slušně hrající kapele, nejsme výjimkou .
Nějaké perličky z vystoupení??
Jo to je jako bulvár....sorry všichni chtěji perličky z vystoupení. Nebudu nic řikat protože to prostě nejde. Už jsem to nějakýmu časopisu řikal, a otázka je tady znova.
Nevim co si lidi myslí že se děje po koncertech.......ale zkuste uběhnout tak 15km v horku a uvidíme jak se bude potom každýnu pařit.To potom jde tak rychle že těžko trefíte na hotelovej pokoj.
Samozřejmě je dosti lidem jasné kdo trochu dělal nebo dělá do muziky po vystoupení seš rád že někam zapadneš do klidu a odpočíváš. Na mysli jsem měl něco podobného jako se stalo nám když sem jezdil z DOG ON A ROPE přijeli jsme do Těšína postavili jsme aparaturu atd chvilku se čekalo na lidi, pak to všechno začalo. Hráblo se do bicích, pohladily se kytary a vypadnul proud v celém městě nešel až do druhýho dne, přesto koncert byl. Bubeník držel rytmus a prostě se koncert odezpíval + bicí a lidi to vzali. Tak to je perlička pro mne a ode mne. Něco takového zajmavého zatím nemáte.
No to máme ale není to moc prima, loni nám pod podiem umřel chlap, nebylo to bezva, ošklivej pohled ale to se sem taky nehodí. Tak radši nic.
Připravujete CD s netradičním pojetí zvuku rozveďte to trochu do detailu, co je tím myšleno.
CD v netradičním duchu???No nevim ,ale já si naopak myslim že v duchu tý nejlepší tradice, podívej bicí, klávesy kytara,acoustická kytara , velmi bohatý vocály a vysoký pojetí zpěvu.Upozorňuju že nejsme podladěný jako většina kapel dneška.
Dost lidí co nás slyšeli nás někam zařadili ale jen málokdo se sešel,každej řekl něco trochu jinýho.
To nás těší a budem to dělat dál jak to budem cítit.
Takže díky za mini rozhovor a něco závěrem.
Závěrem bych chtěl dodat že ať lidi chodí na muziku, nejsou závistivý a křivý.
A abych nezapoměl dodat! kupujte naše CD ať jsme sakra bohatý postavíme si obrovký domy nakoupíme drahý auta a letadla, a mohli smrkat do eurobankovek jako do papíru.Ještě si založíme EMPIRELAND a budem tam jezdit na kolotoči až budem bl.....>
Jinak dik za rozhovor, za Empire odpovídal Radek Kurc.
Dodatek já už slyšel skladby v mp3 a už v tomhle formátu jsou vynikající, natož až bude venku placka. Bližší informace o kapele zde http://www.empireband.cz/

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012