« Tisk « RockShock - Woodstock Oleško 2009

RockShock - Woodstock Oleško 2009


puvodní článek

WOODSTOCK OLEŠKO 2009
15. 8. 2009, Oleško, V jezírkách


Jak již bylo uvedeno v námi publikované pozvánce na druhý ročník olešského festu, konal se letos na den přesně čtyřicet let poté, co v americkém státě New York, poblíž městečka Bethel, vypukl praotec všech festivalů – originální Woodstock. Proto také to názvové souznění. Nám ovšem počasí výjimečně přálo, a tak se žádné bahno nekonalo.

...

To, co následovalo, mi tak trochu připomnělo yin/yang. Prostě totální změna! Nastoupili totiž pražští EMPIRE. Evidentně zkušení muzikanti, aktuálně propagující své druhé album Lobotomie, předvedli naprosto strhující show. 'Motorkáři' se na pódiu prostě cítí jako doma. Charismatický zpěvák a vynikající frontman Radek Kurc, občas šplhající po stojanech místního světelného parku, si okamžitě podmanil zhruba pětisethlavý dav. Z nového alba asi nejlépe naživo vyzněla Nechci ti lhát. Úžasně sehraní 'guys' předvedli i totální novinku Show, připravovanou na třetí řadové album. A když jako přídavek zahráli I Wanna Be Somebody od mých oblíbených W.A.S.P. téměř srovnatelně s originálem, šel jsem do kolen. Jo, kdo umí, umí. Geniální! Pro mě osobně absolutně naprostý vrchol Woodstock festu na travnaté ploše v Olešku.
...
Krom slušně zvládnuté organizace a celkově pohodové atmosféry oceňuji též bohatý výběr pochutin u stánků, pěkně situované místo konání akce a nijak zásadně dlouhé prodlevy mezi jednotlivými vystoupeními. Teprve druhý ročník olešského festu se podle mě vydařil, jen lidí mohlo přijít povícero. Doufejme, že se tradice udrží!

David 'Géba' Gebler

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012