« Tisk « Abyss Zine - Reportáž z koncertu Empire,Arakain,Venefica 26.3.2009 - Brno, KD Semilasso

Abyss Zine - Reportáž z koncertu Empire,Arakain,Venefica 26.3.2009 - Brno, KD Semilassopuvodní článek

Space Tour 2009

O tom, že ARAKAIN i po pětadvaceti letech stoupá jako hvězda stále vzhůru, nelze za žádnou cenu pochybovat. Navíc kolem nové řadové desky "Restart", která se na pultech ještě ani pořádně nezabydlela, se zvedla mediální vlna zájmu, za níž by se nemusel styděl určitě ani mainstreamový průmysl. Po epochálně úspěšném výročním koncertu s Plzeňskou filharmonií, kde ARAKAIN předvedli, že do starého železa rozhodně nepatří, vytáhli hoši do boje propagovat nové CD v rámci šňůry nazvané Space Tour 2009. Jako správní rockoví otcové přizvali ještě pět, z větší části mladých kapel, a poskytli jim tím záštitu pod svými mohutnými arakainími křídly. V Brně tímto dostali šanci se předvést kapely VENEFICA a rockoví mazáci EMPIRE.

Brněnskou zastávku hostil kulturní dům Semilasso, jehož kapacita se postupně plnila hned kolem osmé a to během setu nadějné progrockové partičky VENEFICA. ...

Po olomoucké eskadře se na pódium vřítila jak vichřice pražská kapelka EMPIRE. Pro mě v podstatě neznámý spolek vnesl mezi stěny kulturního domu grandiózní oživení. I když byste ve složení EMPIRE asi těžko narazili na muzikanta narozeného v posledních pětadvaceti letech, i tak a nebo možná právě proto mělo jejich vystoupení parádní šmrnc a nadhled světových rockových mohykánů jako W.A.S.P. nebo Ozzyho. I samotná produkce EMPIRE směřovala spíše do klasického hard až glam rocku a s výhodou česky zpívaných textů si velmi brzy publikum podmanili. Živelnost čišící z kytaristy Dario Sapienza nebrala vůbec konce, a přitom hráčský výkon zůstával na stále velmi vysoké úrovni. Nezbývá tedy, než vystřihnout poklonu.

...
 

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012