« Tisk « RockShock - Reportáž z koncertu Doro,Kreyson,Empire 18.12.2007

RockShock - Reportáž z koncertu Doro,Kreyson,Empire 18.12.2007puvodní článek

...Na řadu přichází tradiční rekognoskace neznámého terénu: hledání záchodů, výčepu, baru, sondáž momentálních možností ukojení hladu v přilehlých prostorách. Pak letmé setkání s Doro na chodbě u šaten plné zdvořilostních frází a hollywoodských úsměvů - tedy z její strany. Kluci z kapely i já jsme měli skutečnou radost, že jsme ji potkali ještě nenalíčenou, nenasoukanou do zeštíhlujícího latexového korzetu, se zplihlými vlasy.

První faux pas nejmenovaného člena naší výpravy u baru. Trošku košatější odpověď na zvídavou otázku, co že jako pijí umělci z Prahy, naštěstí důstojně zachránilo na poměry hlavního města standardní dýško. Obsluhující děvčata totiž budou zřejmě ještě nějaký ten pátek pod zákonem a co čert nechtěl, respektive kdo mohl tušit, že výčepu velí jejich matka...

Úderem čtvrt na osm startuje blok EMPIRE. Zrozený drak. V sále tou dobou rozhodně nemůže být víc jak sto padesát hlav. Návštěva tedy o poznání horší než včera na Barče. Kluci však svému výkonu odevzdávají všechno! Ani zvuk, ani světla nejednou na víc jak padesát procent. A co víc, Mikimu po druhé skladbě Spi dál odchází zesilovač, kterému zřejmě nesvědčilo spojení s vypůjčenými bednami, takže se baskytara musí přepojit na přímou linku do mixpultu. Primárním problémem se tak stává nemožnost standardního pódiového odposlechu přímo z basového aparátu, druhotným pak neschopnost zvukaře se s takto zapojeným nástrojem odpovídajícím způsobem poprat. Basa prostě ven skoro neleze a stejně tak mizerně je slyšet z jevištních monitorů. Zbylé čtyři skladby Ďáblův sen, Na křídlech, Každej den a zatraceně kvapíkový cover W.A.S.P. I Wanna Be Somebody tak Michal hraje a zpívá po paměti, čímž samozřejmě nejvíc trpí zaskakující bubeník Kuba, který se kvůli tomuto výpadku musí obejít bez nápovědy a hrát rovněž po paměti. Což pro něj, náhradníka, není na rozdíl od stabilního člena kádru Žďánského rozhodně žádný med. Celá squadra se však s touto nepříjemností zdatně vyrovnala. Nic se během jízdy nerozklížilo a mašina dojela do cíle nepokřivena. Jen na Mikim je až do konce setu vidět zlost, která se po koncertu přetaví v pochopitelnou lehkou lítost. Dario si odehrál svoje tradičně na sto procent, a to nejen hudebně, ale i performersky. Děvčata v prvních řadách pištěla o sto šest. Pokud bych měl ale někoho opravdu vyzdvihnout, pak by to byl bezesporu zpěvák Radek Kurc, který na sobě od natočení desky Zrození draka, respektive na svém hlase, na práci s ním a vůbec formě přednesu, neskutečně zapracoval! Taky jsem ho za to nominoval v prvním kole hlasování o ceny Akademie populární hudby Anděl do kategorie Zpěvák roku.

Rychlý úklid nástrojovky, tedy kromě té stále ještě zapnuté italské, a už se jednotlivé výkony horečně rozebírají v šatně. Resumé je jasné: spokojenost v rámci aktuálních možností, snad nebude oprava Michalova zesilovače drahá. Jdeme na panáka!

...

František Kovač
 

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012