EMPIRE - Rock n rollová říše

Skupina Empire vznikla ke konci roku 2005 ze zkušených muzikantù jakými jsou Radek Kurc, Michal Ždánský, Marcel Vacínek a italský kytarista Dario Sapienza.
Zvuk kapely se točí kolem hard- rockového stylu ze 70. a 80. let, avšak v moderním kabátě.

Empire charakterizuje vysoký hlas zpěváka Radka Kurce a bluesová duše italského kytaristy Daria Sapienzi. Díky chytlavým melodiím a divokým live-show Empire oslovuje velký počet lidi: především z motorkářských klubù ale taky z fanklubu dalších kapel jako např. KREYSON, se kterým Empire koncertoval společně na turné v roce 2006, a ARAKAIN, se kterým sjezdily Space tour 2008.

V roce 2007 je vydáno u Popronu CD s názvem "Zrození Draka", které je s nadšením přijato.Reakce medii a publika jsou skvělé:

"Dovolím si tvrdit, že od vydání prvních alb skupiny Citron v 80-tých letech nic takhle dobrého u nás nevyšlo. " -(PandaZine)
"Takhle vydařené, poctivě hardrockové album jsem v našich zeměpisných končinách nespatřil už sakra dlouho. Tohle prostě musíte slyšet! " - (RockShock)
"Posloucháte-li rádi rock v češtině, tohle by vám nemělo chybět." - (RockMag)
"Pokud si chcete poslechnout kvalitní a zralou muziku, sáhněte po Zrození draka od Empire..." - (MetalZone).

Písnička "Na křídlech" se stala "motorkářským hitem" klubu K-1400 a singl "Spi dal" se dostal na 8. místo hitparády Gambrinus.

Skupina Empire byla nominována na Objev roku jako kapela a Radek Kurc byl nominován jako zpěvák roku v rámci Akademie populární hudby Anděl 2007.
Na jaře 2008 se kapela vydala na turné nazvané "Space Tour 2008" obsahující 14 velkých zastávek po celé republice jako host legendární skupiny ARAKAIN.
Kromě Arakainu, v tomto roce Empire koncertoval společně s mnoha kapelami jako např.: DORO PESCH, MILOŠ "DODO" DOLEZAL, ARGEMA, APOCALYPTICA.

Dochází taky kvuli vážnému zranění Marcela Vacínka ke změně na postu bubeníka. Po téměř ročním hostování Zdena Pradlovského (Master,Kreyson) se po pečlivém výběru na bubenické stoličce usadil Aleš Zimolka
V prùběhu roku dochází k vytvoření stálé technické sestavy s vlastním zvukařem kterým se stal Ivoš Pavlíček.

V roce 2009 v rámci space tour vychází dvě skladby (Cizinec a Lobotomie) a to na kompilaci ARAKAIN SPACE TOUR 2009 ENERGIE COMPILATION jako upoutávka ke koncertùm s jejich termíny a místem konání.
V dubnu 2009 pak vychází druhé řadové CD "Lobotomie" pod firmou VJM.
Písně "Cizinec" či "Jízda" doslova zlidověli a jsou na koncertech zpívány celým publikem. Na píseň Miss Erotika je natáčen v prùběhu erotického veletrhu videoklip, kterého se zúcastnilo 16 známých pornohvezd jako např. Cynthia Vellons, Tara White, atd.

Koncem roku 2009 se EMPIRE spolu s MERLINEM a RENTGENEM vydává na své první turné s názvem Hustler Tour 2009, které je též podpořeno CD kompilací kde vycházejí skladby kapel které se tohoto počinu zúčastnili. Na této šňùře je představena velmi nákladná speciální scéna která byla vytvořena techniky Empire.

Koncem roku 2011 ve svých nástrojích Michal Žďánský basa a Aleš Zimolka bicí vyhrávají anketu Černá Vrána.

Rok 2012 je ve znamení dotážení třetího řadového CD. V tomto roce dochází těsně před vydáním CD „ SHOW „ k tragické nehodě bubeníka Aleše Zimolky na rallye Český Krumlov. Aleš stačil CD nahrát a však nikdy neslyšel závěrečný mix. Jednu skladbu „Čas“, je možno si poslechnout v přehrávači na našich webových stránkách.

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Dario Sapienza - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŠ ZIMOLKA 1963 - 2012