Kapela

Empire:
Radek Kurc - Zpěv
Dario Sapienza - Kytara
Pavel Marcel - Kytara
Michal "Miki" Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí

Empire technika:
Pavel "Bart" Roman - vrchní technik
Martin "Máchal" Němec - technik
Ivo Pavlíček - zvuk 

Biografie


Skupina EMPIRE byla založena koncem roku 2005 zkušenými muzikanty Radkem Kurcem, Michalem Žďánským, Marcelem Vacínkem a kytaristou Dariem Sapienzou. Zvuk kapely je inspirován hardrockovým stylem 70. a 80. let v moderním kabátě, pro který je charakteristickým faktorem vysoký hlas zpěváka Radka Kurce a projev bluesové duše italského kytaristy Daria Sapienzi.
Empire si získává oblibu u fanoušků během koncertů a společných turné, mimo jiné se skupinou Kreyson nebo Arakain. V roce 2007 u společnosti Popron vychází debutové CD s názvem "ZROZENÍ DRAKA", které bylo skvěle přijato jak u publika, tak odbornou kritikou. Písnička "NA KŘÍDLECH" se stala znělkou motorkářského klubu „K-1400“. Singl "SPI DÁL" vystoupal na 8. místo hitparády Gambrinus.

Po zranění Marcela Vacínka nastupuje na bubenický post Zdeno Pradlovský (Kreyson, Master) a jako host je přizván Petr Maliňák, hrající na klávesové nástroje. Mezi další úspěchy řadíme účast EMPIRE v soutěži Akademie populární hudby Anděl 2007, a to v sekci Objev roku (kapela) a zpěvák roku (Radek Kurc). Další rok je zahájen další společnou šňůrou koncertů se skupinou Arakain pod názvem „Space Tour 2008“. Koncertně bohatý rok zahrnoval i výborná vystoupení po boku hvězd jako jsou Doro Pesch a Apocalyptica.

Nový rok a „Space Tour 2009“, opět po boku skupiny Arakain, je ve znamení změněn na postu bubeníka.  Zdenka Pradlovského  nahrazuje Aleš Zimolka, bubeník známý z mnoha projektů, např. Merlin Dana Horyny, Asonance, Markýz John. Publiku je představena nová deska LOBOTOMIE. V rámci vlastního „HUSTLER TOUR“ je v únoru 2010 pokřtěn první videoklip ke skladbě „MISS EROTIKA“. Videoklip je pro svůj obsah stažen z veřejnoprávních televizí, což nebrání úspěchu a vítězství v internetové hitparádě. Petr Maliňák se stává stálým členem Empire.
Koncem roku 2011 ve svých nástrojích Michal Žďánský basa a Aleš Zimolka bicí vyhrávají anketu Černá Vrána.

Rok 2012 je ve znamení dotáčení třetího řadového CD. V tomto roce dochází těsně před vydáním CD „ SHOW „ k tragické nehodě bubeníka Aleše Zimolky na rallye Český Krumlov. Aleš stačil CD nahrát a však nikdy neslyšel závěrečný mix. Vydání nového alba je stanoveno na konec září. Jednu skladbu „Čas“, je možno si poslechnout v přehrávači na našich webových stránkách.

Koncerty

více

Nenechte si ujít:

Empire - CD Show!

Band

Radek Kurc - Zpěv
Pavel Marcel - Kytara
Michal Žďánský - Basová kytara
Petr "PetrOff" Maliňák - Klávesy
Tomáš Stloukal - Bicí
více ALEŒ ZIMOLKA 1963 - 2012